Leonardo Hotel Weimar

Hvor er indkvarteringen?
Egenskaber
Vælg dit værelse
Leonardo Hotel Weimar
Dette 4-stjernede hotel blev etableret i Weimars bymidte i 1992. Det ligger en kort køretur fra markedspladsen, og hovedbanegården er den nærmeste station. Hotellet har en restaurant, 2 barer, et konferencelokale, en kaffebar, en indendørs swimmingpool, et fitnesscenter/motionsrum, og det har også en garage (15 €/dag, reservation er ikke mulig). Alle 294 værelser er udstyret med en minibar, en hårtørrer, aircondition, gratis wi-fi og fladskærms-tv.
Vilkår og serviceydelser
Generelt
- Check-in begynder: 15:00
- Check ud afsluttes klokken: 12:00
- Elevator
- Kæledyr er ikke tilladt
Receptionen
- Døgnåben reception
Mad og drikke
- À la carte-restaurant
- Bar
Business faciliteter
- Business Center
Internetadgang
- Gratis wi-fi
Housekeeping
- Vaskeri
Wellness
- Fitness
Bedømmelser
Ofte stillede spørgsmål om Leonardo Hotel Weimar
Hvor meget koster det at overnatte på Leonardo Hotel Weimar hos Destinia?
Du kan bo på Leonardo Hotel Weimar fra 33,46 € pr. nat. Prisen varierer afhængigt af datoer og efterspørgsel.
Jeg vil gerne rejse med mit kæledyr. Er kæledyr tilladt på Leonardo Hotel Weimar? Er det et kæledyrsvenligt overnatningssted?
Ja, Leonardo Hotel Weimar er et kæledyrsvenligt hotel, så du er velkommen til at medbringe dit kæledyr.
Er der pool på Leonardo Hotel Weimar?
Ja, Leonardo Hotel Weimar har en pool, hvor du kan svømme.
Hvornår kan jeg tjekke ind og ud på Leonardo Hotel Weimar?
Du kan checke ind på Leonardo Hotel Weimar når som helst efter 15:00 og tjekke ud når som helst før 07:00. Kontakt din Destinia-agent, hvis du har specifikke spørgsmål.
Kan jeg parkere hos Leonardo Hotel Weimar? Har de parkeringsfaciliteter?
Ja, Leonardo Hotel Weimar har parkeringsfaciliteter.
Får jeg gratis wifi på Leonardo Hotel Weimar?
På Leonardo Hotel Weimar har du internetadgang via deres gratis wifi.
Vil jeg kunne træne på Leonardo Hotel Weimar? Har de et motionscenter?
Ja. Hvis du leder efter et sted med sportsfaciliteter, har Leonardo Hotel Weimar et fitnesscenter, hvor du kan træne.
Er Leonardo Hotel Weimar et overnatningssted for hele familien?
Ja, Leonardo Hotel Weimar er et overnatningssted for hele familien, der vil passe til dig og din familie.
Har Leonardo Hotel Weimar en restaurant?
Ja, faciliteterne hos Leonardo Hotel Weimar inkluderer en restaurant.
































